A hétköznapi tömbgyertyákat otthon is különlegessé varázsolhatjuk egészen egyszerű módon. Nézzétek, mit hoztam mára!
A hétköznapi tömbgyertyákat otthon is különlegessé varázsolhatjuk egészen egyszerű módon. Nézzétek, mit hoztam mára!
Egy kosárkát karácsonyi díszítéssel ellátni szinte már rutinfeladatnak számít, de ha a kosarat is magatok fonjátok, nem győzitek majd bezsebelni a dicsérő szavakat. Ráadásul egyáltalán nem nehéz elkészíteni, egy kisebb méretű kosárkához mindössze 15 perc szükséges! És nem csupán asztali dekorációként funkcionálhat, hiszen ajándékba is adható.
A karácsony közeledtével egyre nagyobb a kísértés, hogy előszedjük a szekrény mélyén lapuló díszeket, és ünnepi pompába öltöztessük otthonunkat. Az adventi koszorú már elkészült, talán egy dekoratív ajtódísz is a helyére került, szerintem, ablaknál érdemes folytatni a dekorálást. Ezzel nem szaladunk nagyon előre, mégis az ünnepre hangolódunk, és nem mellesleg a gyerkőcök is segíthetnek a készülődésben. Hiszen saját kezűleg is készíthetünk csodálatos és különleges ablakdíszeket.
Márkatörténelem
A Coats Crafts egész Európában ismert és kedvelt kötőfonal márkája, Schachenmayr, hosszú és sikeres történelemre tekint vissza. 1817-ben járunk, amikor a németországi Salachban, Johann G. Kolb elindította a fonalak gyártását üzemeiben - Salach napjainkban is a Schachenmayr márka, a termékfejlesztés és európai marketing, központja.
Képzeljétek, az a megtiszteltetés ért, hogy szerepelhetek a Blikk Nők Otthon és Kert magazin e havi, decemberi számában. A Kreatív zóna rovatban kaptam helyet, és vintage stílusú angyalkás karácsonyfadíszeket készíthettek velem. Ide a blogra pedig elhoztam az angyalkák testvérgömbjeit, amelyeket Télapós mintával dekoráltam.
Különböző, egyébként önállóan is használható natúr fadíszekből egy pici fantáziával nagyon édes figurákat készíthettek. Ilyen ez az angyalka is, amelynek a teste egy karácsonyfa, a szárnya egy szív, a feje egy fagolyó, a kis cipellői pedig fagombok. És nem utolsó sorban gyerekjáték elkészíteni.
Filcanyagból annyi mindent lehet készíteni az ünnepek közeledtével. Most az apró mütyürökre koncentrálok, amelyeket akaszthattok a fára, használhatjátok a csomagolásnál, de ajándékba is adhatók, és persze annyira szerethető, gyömöszölhető kis mindegyik, hogy néhány darabnál nehéz lesz leállni a gyártással.
A Facebookon már a napokban megosztottam az olvasókkal az én kis titkomat, most pedig itt a blogon is részletesen elmesélem, hogy miről van szó. Hosszú hónapok erőfeszítésének és gyöngyfűzéssel átvirrasztott éjszakáinak a végére tettünk nemrég pontot. A napokban megvalósult Martos Csillával (a társszerzőmmel) közös álmunk, ugyanis megjelent a Csodálatos gyöngyékszerek című könyvünk. Szóval most végtelenül boldogok vagyunk.
A könyvünkről részletesebb paramétereket a képre kattintva olvashattok:
És tettem egy másik ígéretet is a Facebookon, így most bepillantást nyerhettek egy kicsit a könyvbe. Először is megmutatok néhány fotót a könyvben szereplő kedvenc ékszereimről.
Vénusz világa
Tündöklő harmatcsepp
És itt az utolsó ékszer, a Datolyavirág, amelynek az elkészítését is megosztom veletek. Ez egy különleges, térbeli alakzat, amely elsőre talán őrületesen bonyolultnak tűnhet, a valóságban azonban több, háromszöges peyote fűzéssel készült kis háromszögből áll, és egyáltalán nem nehéz elkészíteni. Remélem, élvezni fogjátok az elkészítést, vágjatok bátran bele. Adhatjátok ajándékba is, de a magatok örömére is megfűzhetitek. A teljes leírás megtekintéséhez kattintsatok a képre!
A PandArte blog írója, Bánhidi Dóra, arra szeretné buzdítani olvasóit, hogy fedezzék fel magukban azt a szunnyadó kreativitást, aminek eddig esetleg nem mertek teret adni. Blogján rengeteg alkotóról, innovatív ötletről, helyről és designról ír, mert ezzel szeretné inspirálni az embereket arra, hogy megtalálják önmaguk "ajándékát", vagyis azt, hogy ők miben a legtehetségesebbek.
Hogy ezek az alkotók ne csak online felületen jelenjenek meg, hanem személyesen is bemutatkozhassanak, erősítsék egymást és közösséget alkossanak, Dóri szervezett nekik egy kézműves és design vásárt a kedvenc kávézója teraszára. A Tranzit Art Café már kétszer biztosította a helyszínt, és mivel a visszajelzések azt igazolták, hogy nagyon szimpatikus volt a vásár családias hangulata és barátságos légköre, december 8-án ismét nyüzsgés lesz a teraszon!
Mára egy inspiráló képgalériát hoztam nektek, benne rengeteg ötlettel ajtódíszek, adventi koszorúk készítéséhez. Most már ideje lesz letenni a voksot egy (vagy akár több) mellett, és nekiállni barkácsolni, hisz lassan november végére érünk.
Elsőre egy túláradó ezüstös szépség, hát kérem, van itt minden, de az összhatás mégis tökéletes. Nekem bejön.
Elindult az Inkonchest póló webshop tervezői játéka, a SongOnChest!
Tervezz pólót kedvenc dalodra értékes nyereményekért!
Közeledik szakállas barátunk látogatásának napja, a tisztára suvickolt cipők mellett például vicces ajtódísszel is kedveskedhetünk neki.
Közkívánatra megérkeztek a blogra a Facebookról megismert übercuki hóemberkék! Tényleg annyira ellenállhatatlan kis jószágok, nem csodálom, hogy annyira tetszett mindenkinek, ráadásul még újrahasznosítás is javából, fél pár zokni meg mindenkinél akad otthon!
Nem is húzom az időt, lássuk, hogyan készülnek!
A peddignád a hiedelmekkel ellentétben igazán sokoldalú alapanyag, nem csak kosárfonásra alkalmas, hanem különleges karácsonyi dekorációt is készíthettek belőle. Kisebb méretben karácsonyfadíszeket, nagyobb méretben ajtó- és ablakdíszeket, koszorúkat is fonhattok. A peddignád természetes alapanyag, így bármi is készüljön belőle, annak garantáltan nem lesz mű hatása. Így akiket az ünnepek táján is a natúr, természetes dekorációk vonzanak, nekik mindenképpen ajánlom, de persze azoknak is, akik nem tudnak ellenállni a csillivilli, tarkabarka díszeknek (én sem!), mert remekül ellensúlyozza a túlzásokat is.
Ezzel a különleges technikával megismerkedhettetek már egy korábbi blogbejegyzésben, most pedig egy újabb ötletet hoztam, ami már kifejezetten az ünnepi készülődéshez kapcsolódik.
Ha kíváncsi vagy, hogyan készülnek ezek a gömbbe zárt kelta motívumok, kattints a képre, és elolvashatsz minden részletet!
A hungarocellgömb az egyik kedvenc karácsonyi alapanyagom, bár első látásra olyan kis haszontalannak tűnik, ráadásul csúnya is, mégis rengeteg dologra használható. Olcsó, szerencsére nem törékeny, és "ruhái" az évre jellemző trendeknek megfelelően cserélhetők is (ha nem ragasztjuk, hanem gombostűvel rátűzzük). Szerintem a leglátványosabb díszítési mód szalagokkal és/vagy flitterekkel tűzködni, de mondjuk a kevésbé ismert articsókatechnika is számos lehetőséget rejt. Első körben a szalagtűzködésre mutatok ötleteket, utána pedig sorra vesszük a többi fent említett lehetőséget is.
A hűvösebb idő beálltával sokunknál egyre gyakrabban kerül az asztalra narancs. Ha egy kicsit ügyeskedtek a pucolásnál, a megmaradó héjból csodálatos virágkompozíciókat varázsolhattok. Az illata még sokáig lengedezni fog a lakásban, és mennyivel jobban néz ki, mint a radiátoron száradó formáltan héjacskák. Tehettek mellé fajéjrudat, csillagánizst és szegfűszeget is, és kész is van a saját készítésű potpourri. Ha pedig elszárad, jöhet a következő virágcsokor!
Forrás: God's of Garden Eden
Még több ünnepi hangulatú blogbejegyzés:
Egy különleges kézműves technika: a quillingezés alapjai
Ha tetszett a bejegyzés, csatlakozz te is a Színes Ötletek Facebook-közösségéhez, hogy a következőről se maradj le.
Ha még több kreatív ötletere szomjazol, kövess a Pinteresten is!
A quilling- azaz papírcsíktechnika a népszerűségét leginkább annak köszönheti, hogy az alapok elsajátítása után különösen látványos dolgokat tudtok készíteni. Nem igényel túl sok és különleges alapanyagot sem, mindössze magukra a papírcsíkokra, a sodróeszközre (fogvájóval is helyettesíthető) és egy kevés papírragasztóra lesz szükség. Az első látásra bonyolultnak tűnő, szerteágazó indamotívumok sokasága rögtön vonzza a tekintetet, és a karácsony az egyik legjobb apropó, hogy kipróbáljuk magunkat a quillingezés terén. Hiszen gyönyörű képeslapokat, kisebb-nagyobb dobozkákat, vagy karácsonyfadíszeket is díszíthetünk papírcsíkokból készült motívumokkal.
Nézzük, hogy is van ez!
A papír karácsonykor is a legsokoldalúbban felhasználható alapanyag, aki ismer néhány néhány hajtogatási trükköt, annak bizonyára gyerekjáték a megvalósítás is. Ne aggódjanak azonban azok sem, akik még járatlanak-e témában , mert karácsonyig még sok papíros ötlettel készülök. És az első máris itt van: óriás papírcsillagok, de ti persze tetszőleges méretben készítsétek el, ahogy jobban tetszik. Én még tavasszal, Laupheimben, webáruházunk anyacégénél, a Rayher Hobby főhadiszállásán tartott workshopon sajátítottam el ez az egyszerű a technikát. És ott ilyen óriási csillagokat hajtogattunk, de valóban pazar látványt nyújtott ekkora méretben. Karácsonyfára, ablakba függesztve, ajtódísznek is mutatós lesz!
Karácsonyfán így mutat:
Közelebbről pedig:
Háromféle papír (bordóspiros, arany és ezüst) közül választhattunk a workshopon, én az ezüstnél maradtam. Egyébként mindhárom csodaszép volt, felületük finom metálos árnyalatú, állandóan végig kellett simítanom az kezemet rajtuk, egyszerűen vonzottak. Nagy előnyük, hogy készletben kaphatók, és eleve méretre vannak vágva (tehát nincs egy deka felesleg sem!). Egy készletben három csillaghoz (1 db 40 cm-es és 2 db 28 cs-es csillaghoz) elegendő papírt találtok.
Örömhír, hogy a napokban megérkezett az első szállítmány is webáruházunkba, a képre kattintva közelebbről is megleshetitek:
Szóval kedvet kaptatok a csillagkészítéshez? Nagyon egyszerű lesz! Kattintsatok IDE, és olvassátok el a részletes elkészítési útmutatómat!
Tovább a részletes útmutatóhoz!
(X)
A különböző technikával készült angyalkák a karácsony legnépszerűbb díszítőelemei, legyen szó karácsonyfa-, vagy éppen ablakdíszről, asztali dekorációról, adventi koszorúról, ajtódíszről vagy ajándékcsomagolásról, egyszerűen mindenhol ott vannak. Vannak dundi puttók, karcsú, légiesen bájosak, pilleszárnyúak, csengettyűsök és trombitások is, én mindegyiket szeretem. Most a legegyszerűbb alapanyagot, a papírt használjuk, és már a képen is láthatjátok, mennyire elbűvölő, csodás figurák fognak születni. A munkálatok során Faragó Krisztina lesz a segítségünkre, akit talán nem is szükséges bemutatnom nektek. Kézműves, kosárfonó, oktató, a Míves Portékák háziasszonya, sok helyről csenghet ismerősen a neve. Nézzétek, mi szépséget tartogat nekünk!
Az utóbbi napokban, hetekben sok bejegyzés született tök(lámpás) témakörben, a sokféle stílusú és nehézségi fokú faragás között mindenki megtalálhatta a kedvére valót. A mostani összeállításban a kötés és horgolás szerelmeseinek adunk egy kis inspiráló kollekciót kötött, horgolt tökökből és gombákból. Kicsit több macera van velük ugyan, mint a töklámpásokkal (bár ez sem feltétlenül igaz egy-egy cifrább darabot elnézve), de garantáltan megmaradnak jövőre is.
Imádom az ilyen bombasztikusan egyszerű és egyúttal zseniális ötleteket, mint ez a könyvimádó szörnyecske. Papírból pillanatok alatt meghajtogatható, és annyira muris. Srácoknak kötelező olvasmány mellé (is) különösen ajánlott!
Idén is siettünk vele, a leányom már nagyon várta az ide lámpást, úgyhogy ma délután belevágtunk. Ha túl hamar megpunnyad, még faraghatunk egy újabbat a következő hétvégén. Ki szerettem volna próbálni egy pár olyan dolgot, amit a Facebookon már mutattam, a sütiszaggatót mindenképpen, és naná, hogy a fúrót is.
Akkor ahogy ígértem, gyártottam nektek ingyenesen letölthető sablonokat. A mintákat is a ti szavazataitok alapján válogattam, remélem, mindenki talál kedvére valót. Használhatjátok tökfaragáshoz, de kicsinyítve képeslapokhoz, vagy amihez jól esik.
A választék:
A pdf-fájlokat a képre kattintva szedhetitek le.
Ha még inspirálódnál egy kicsit a Halloween témakörében, ajánlom a következő olvasnivalókat:
A múlt héten utánajártunk, hogyan készül a pólófonal, és mi minden készíthető belőle. Az alapanyag most is elnyűtt póló lesz, de ezúttal csomózásos technikával retró stílusú virágtartót készítünk.